Budovereniging Hoogeveen ga naar de HOME page
 

 
Open Drentse Judo Kampioenschappen in Emmen op 21-10-2006.

Afgelopen zaterdag werden in Emmen de eerste Open Drentse Judo Kampioenschappen (ODJK) gehouden in de sporthal 'de Angelslo'. Dit toernooi wordt door de Judo Bond Nederland erkend als B-toernooi. Dus al met al een sterk en een pittig toernooi. Van de Budovereniging Hoogeveen deden er aan dit "Open Drentse" tien judoka's mee.

Tweede Blok.

Als eerste en als enige meisje in het tweede wedstrijdblok van de Budovereniging Hoogeveen deed Britt Bremer mee in de klasse tot 73 kilogram. Helaas zat de loting niet echt mee, want de eerste ronde moest Britt Bremer tegen de plaatselijke favoriet (en de latere kampioene) beginnen. Britt verloor deze partij dan ook met ippon. In de herkansingsronde was het ook al snel gedaan met Britt. Britt verloor met ippon.

Derde blok.

Gustaaf Gruppen kwam uit in de klasse tot 50 kilogram. Hij moest heel lang wachten voordat zijn poule van start ging. De eerste wedstrijd begon Gustaaf heel goed, maar kwam uiteindelijk ongelukkig in een armklem terecht, einde wedstrijd. In de herkansingsronde liet Gustaaf wederom goed judo zien, maar bij het inzetten van een worp zette Gustaaf niet genoeg door om zodoende overgenomen te worden, ippon, einde wedstrijd, einde toernooi. Chiel van der Zee kwam uit in de klasse tot 55 kilogram. Chiel begon het toernooi goed, in de voorrondes werd 2 keer goed en mooi gewonnen met ippon. In de twee volgende partijen ging het wat minder met Chiel, want er werd twee keer verloren met een houdgreep. Einde toernooi.
Germo van der Blom kwam dit toernooi uit in de klasse tot 42 kilogram. In deze grote poule met veel jongens kwam Germo niet goed voor de dag. Want Germo verloor helaas 2 keer. In de gewichtsklasse tot 60 kg zaten 3 jongens van de Budovereniging. Yannick Bos wist de eerste partij te winnen met een houdgreep, maar verloor de partij erna en moest verder in de verliezersronde. Hier won hij de eerste partij, waardoor hij de volgende ronde tegen Dennis Snippe moest. Dennis was in de verliezersronde gekomen door een snelle achterstand in de eerste ronde, die hij niet meer om kon zetten. Hij won ook een partij in de verliezersronde en moest nu dus tegen Yannick. Beide judoka's zijn erg aan elkaar gewaagd, maar Dennis wist aan het langste eind te trekken. Dennis moest weer tegen dezelfde jongen waar hij in de eerste ronde van had verloren. Dennis gaf goed verzet, maar wist niet te scoren en kreeg ook geen score tegen. In de golden score was het snel afgelopen voor Dennis door een snelle koka score van zijn tegenstander.
David Bakker liet verbetering zien in zijn partijen na de vorige keer. Maar een stevige loting hield hem tegen om door te stomen naar de volgende ronde.
Matthijs Muis en Nick Kelly konden ook niet overtuigen in hun poule. Beide judoka's wisten hun eerste partij te winnen maar bleven daarna steken.

Vierde Blok

In dit vierde en laatste blok kwamen twee judoka's in actie in dezelfde poule, namelijk Johan Blokzijl en Jan-Mark Janmaat. In deze grote poule tot 66 kilogram kwam Johan niet goed uit de verf, want Johan verloor twee keer met ippon. Met Jan-Mark daarentegen ging het wat beter. Weliswaar verloor Jan-Mark zijn eerste wedstrijd om zo al direct in de herkansingsronde te belanden. In deze herkansingsronde ging het gaandeweg steeds beter. Na overtuigend vijf (!) winst partijen te boeken in de herkansingsronde mocht Jan-Mark aantreden om verder mee te strijden om de ereplaatsen. In deze gelijkopgaande beslissende partij verloor Jan-Mark helaas deze wedstrijd. Wat uiteindelijk resulteerde in een vierde plaats. Ook zorgde Jan-Mark voor de enige ereplaats voor de Budovereniging Hoogeveen.

Roland Smit en Joost van Dorsten.


Vierde plaats : Jan-Mark Janmaat (-66 kg.)


Dennis Snippe


Nick Kelly


Yannick Bos